2017.5.4.

Első helyezés Szabadkának

Emanuela Bošnjak, a Svetozar Marković Gimnázium 2. f osztályos tanulója első helyezést ért el az Olvasással a csillagokig Horvát Nemzeti Verseny országos döntőjében a multimediális prezentáció kategóriában.

Az első kísérleti projektum után a Szabadkai Városi Könyvtár a 2016/2017-es iskolaévben a Horvát Nemzeti Tanáccsal karöltve bekapcsolódott az Olvasással a csillagokig elnevezésű vetélkedőbe, amelyet általános és középiskolások részére rendeznek meg horvát nyelven. A középiskolások vetélkedőjében a Gimnázium hét diákja vett részt. Ana Vuković multimediális munkát készített, Petar Huska, Daniel Kujundžić, Branka Moravčić és Luka Temunović tudástesztet végeztek el, míg Emanuela Bošnjak mindkét kategóriában résztvett. Az általános iskolai vetélkedőktől eltérően, a középiskolásoknak on-line vetélkedőjük volt a horvátországi diákokkal egyidőben, s az individuális eredményeket ismerték el. Tesztírásból a középsikolások eljutottak a második, megyei szintig maximális pontszámot elérve. Emanuela Bošnjak, első helyezést ért el a Verseny országos döntőjében a multimediális prezentáció kategóriában, maximális ponszámot elérve az Ifjú Wether szenvedései Goethe mű feldolgozásával.

Az olvasásfejlesztő kvízt a Horvátországi Iskolakönyvtárak Hálózata szervezi, amelyet Szabadkán a Szabadkai Városi Könyvtárral és a Horvát Nemzeti Tanáccsal együttműködve valósít meg.