2018.3.14.

Meghívó a Zombor története – a város a századokon keresztül című könyv bemutatójára

Negyvenhat év kellett, hogy végre összeálljon a kép, és a Zombor története – a város a századokon keresztül című tanulmánygyűjtemény megjelenjen, és ezzel Zombor jeles történelmének tanusítója a nagyközönség elé kerüljön. E könyvet most bemutatjuk a Szabadkai Városi Könyvtárban. A Zombor történelmével foglalkozó tanulmánygyűjtemény szövegeit Sima Ćirković szerkesztette, szerzői pedig Sima Ćirković, Matija Đanić, Čedomir Trajković, Dušanka Trajković, Dragan Radojević, Slavko Gavrilović, Hegedűs Antal, Vasilije Krestić, Mészáros Sándor és Káich Katalin. Ezt a fontos könyvet dr. Miloš Petrović és Vladimir Jerković adta közre, az előszót doc. dr. Mihael Antolović írta, lektora Goran Malbaša, tördelője Dejan Podlipec.

A programban résztvesznek: Nataša Turkić, a zombori Karlo Bjelicki Városi Könyvtár igazgatója, dr. Káich Katalin, professzor emeritus, történész, a szerkesztő, Miloš Petrović, valamint Dragan Rokvić, a Szabadkai Városi Könyvtár igazgatója. A könyvbemutatóra 2018. március 14-én 19.00 órakor kerül sor a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében.

Tisztelettel várjuk!