2018.4.23.

A szabadkai versmondók kiváló eredményei

A 49. Torontálszécsányban megtartott Tartományi szavalóversenyen 2018. április 20-a és 22-e között, Szabadkát 20 tanuló képviselte három kategóriában:

• fiatalabb korosztály kategóriában: az általános iskolások elsőtől negyedik osztályosai

• középső korosztály kategóriában: az általános iskolások ötödiktől nyolcadik osztályosai

• idősebb korosztály kategóriában: középiskolások

A hattagú zsüri minden nap eredményt hirdetett, korosztályonként naponta 18-tól 26 aranydiplomát ítélt oda. Közülük került ki az a tíz szavaló, akik Valjevóban részt vesznek majd a köztársasági szintű versenyen, valamint kihirdették Vajdaság legjobb szavalóit, kategóriánként hármat ill. négyet

Városunk szavalói idén hét aranydiplomát érdemeltek ki, akik közül öten jutnak el a Valjevóban megtartandó köztársasági versenyre, valamint a Božić Noémi, Višnja Vilov és Dragana Nikolić saját kategóriájukban elnyerték Vajdaság legjobb szavalója címet is.

Aranydiplomát a következő szavalók nyertek:

a fiatalabb korosztály kategóriában:

Božić Noémi, Széchenyi István Á.I. Szabadka

Višnja Vilov, Jovan Jovanović Zmaj Á.I. Szabadka

a középső korosztály kategóriában:

Ivan Huska, Vajdasági Horvátok Művelődési Intézete Szabadka

Claudia Karan, Horvát Olvasókör Szabadka

az idősebb korosztályban:

Dragana Nikolić, Svetozar Marković Gimnázium Szabadka

Katarina Piuković, Dužijanca BHE Szabadka

Paulyuk Jenifer, Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium Szabadka

A május 18-án és 19-én megtartandó köztársasági döntőn Szabadkát Božić Noémi, Višnja Vilov, Ivan Huska, Dragana Nikolić és Katarina Piuković képviselik.