2018.5.8.

Az Olvasással a csillagokig vetélkedő országos döntője a középiskolások részére

2018 május 11-én egész Horvátországban és Szabadkán is megtartják az Olvasással a csillagokig elnevezésű vetélkedő elődöntőjét a középiskolások számára. Az elődöntőbe jutott középiskolások online kérdőívet töltenek ki, és ekkor értékelik az elkészült multimédiás munkákat is. A diákok között lesznek a szabadkai Svetozar Marković Gimnázium tanulói: Nađa Kovač, Marijana Mačković, Zdenko Ivanković, Daniel Kujundžić, Luka Prćić és Emanuela Bošnjak.

A kvíz szervezője a Horvát Iskolakönyvtárak Hálózata, Szabadkai részről pedig a Szabadkai Városi Könyvtár a lebonyolító a Horvát Nemzeti Tanács támogatásával