2018.5.22.

Božić Noémi negyedik, Dragana Nikolić nyolcadik a Köztársaságban

Božić Noémi, a szabadkai Széchenyi István Á.I. tanulója negyedik helyezést ért el az 50. köztársasági szavalóvesenyen, Dragana Nikolić, a Szabadkai Svetozar Marković Gimnázium tanulója pedig nyolcadik lett. A versenyt 2018. május 18-án és 19-én rendezték meg Valjevoban. A verseny zsürijének tagjai a következők voltak: dr Radovan Knežević, előadásmód professzor (elnök), mgr Andrijana Videnović, színművész és előadásmód professzor, Dejan Cicmilović, színművész és színészmesterség professzora, Marijana Andrić, színművész és Dragan Jovanović Danilov, író. Božić Noémi ezt a kiváló helyezést a fiatal korosztály (1-4. osztályosok) kategóriájában érdemelte ki, ahol 35 részvevő vett részt, míg Dragana Nikolić az idősebb (középiskolás) korosztályban ért el dícséretre méltó helyezést, ahol 33 diák versenyzett egész Szerbiából.

Szabadkáról, a jutalmazott szavalók mellett, még a fiatalok kategóriájában Višnja Vilov (szabadkai Jovan Jovanović Zmaj Á.I.), középkorosztálybanIvan Huska (Vajdasági Horvátok Művelődési Intézete) és az idősebb korosztálybólKatarina Piuković, (szabadkai Dužijanca BHE), vett rész a döntőben.