2019.5.6.

Valentina Mačković harmadik helyen végzett Horvátországban

Valentina Mačković, a Szabadkai Matko Vuković Á. I. diákja harmadik helyezést ért el az "Olvasással a csillagokig" elnevezésű vetélkedő horvátországi döntőjén, amelyet 2019. május 3-àn tartottak meg.

Matea Rudinski, Lea Vojnić Đanin, Katarina Ivanković Radaković szintén a szabadkai csapato terősítették és képviselték Szabadkát ezen a versenyen.

Hamarosan megrendezésre kerül a köztársasági verseny is középiskolások részére, amelyet 2019. május 10-én szerveznek meg.

A vetélkedő szervezője a Horvátországi Iskolakönyvtárak Hálózata, a szabadkai részvételt pedig a Szabadkai Városi Könyvtár a Horvát Nemzeti Tanács támogatásával szervezte meg.