2012.5.23.

Kiállítás Balint Vujlov 100. születésnapja alkalmából

A Horvát Olvasóterem és a Városi Könyvtár a Vajdasági Horvát Kultúrközpont támogatásával megemlékeznek Balint Vujkov születésének 100. évfordulójáról. Pénteken, május 25-én 18 órakor a szabadakai Városháza melletti parkban az író szobrának megkoszorúzására kerül sor. Ezután a könyvtár kiállítótermében Zlatko Romić nyitja meg Balint Vujkov újságíró képeinek és könyveinek kiállítását.

A Horvát Hírességek Évében Balint Vujkov igen fontos helyet tölt be Vajdaságban, ezért az év folyamán több rendezvényre is sor kerül. Az író 100. születésnapjának megünneplése októberben, a XI. Balint Vujkov Napok alkalmával lesz megtartva.