2020.3.2.

Az Olvasással a csillagokig kvíz második fordulója a középiskolások részére

Pénteken, 2020. március 6-án folytatódik az Olvasással a csillagokig tudás- és kreativitásvetélkedő a középiskolások részére. Ezen a napon dálben a Svetozar Marković Gimnázium tíz tanulója: Luka Mrkaljević, Ana Sakač, Kristina Vuković, Josipa Dulić, Josipa Kujundžić, Dražen Vidaković, Tomislav Huska, Zdenko Ivanković, Luka Prćić és Daniel Kujundžić, akik az előző fordulóban elegendő pontszámot gyűjtöttek össze, 330 horvátországi diákkal együtt online tudásfelmérőt töltenek ki a Sci-fi irodalom fiataloknak témakörben. Dario Vojnić Hajduk a Politechnikai Középiskola tanulójának multimediális munkáját háromtagú zsűri fogja értékelni.

A kvíz szervezője a Horvát Iskolakönyvtárak Hálózata, míg Szabadkán a Szabadkai Városi Könyvtár a Hrvatska Riječ Kiadóval együttműködve valósítja meg.

Minden versenyzőnek sok sikert kívánunk!