2020.6.23.

Elismerések az Olvasással a csillagokig vetélkedő középiskolás résztvevőinek

A Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében 2020. június 29-én 17 órai kezdettel megünnepeljük a középiskolások részére szervezett Olvasással a csillagokig elnevezésű tudás- és kreativitás vetélkedő idei évadának befejezését, melyet a Horvátországi Iskolakönyvtárak Hálózata, Szabadkán pedig a Szabadkai Városi Könyvtár a Hrvatska riječ Újságkiadó Intézménnyel karöltve szervezett meg. A verseny mindhárom fordulójában, az iskolai- a körzeti és nemzeti fordulóban részt vevő diákok köszönőlevelet és ajándélokat kapnak. A számos nehézség ellenére a vetélkedő sikeresen zárul mind a két kategóriában (on-line kérdőív és multimédiális munka). A versenyen idén a Svetozar Marković Gimnázium, Politechnikai Középiskola és az Egészségügyi Középiskola horvát tagozatos diákjai vettek részt.