2021.3.4.

Megtartották az általános iskolások Olvasással a csillagokig kvízének második fordulóját is

Az Olvasással a csillagokig vetélkedő iskolák közti fordulójára 2021. március 3-án került sor a Szabadkai Városi Könyvtárban. A versenyen azok a diákok vettek részt, akik a szabadkai Matko Vuković Á. I. , a tavankúti Matija Gubec Á. I. és a györgyéni Vladimir Nazor Általános Iskola horvát tannyelvű osztályába járnak. A kvíz idei témája A könyv világában, és tudásfelmérésből és plakátkészítésből állt. A tanulóknak az alábbi könyveket kellett elolvasniuk:

1. Jadranka Klepac: Miris knjige

2. Roald Dahl: Matilda

3. Morea Banićević: Demon školske knjižnice.

4.Liz Pichon: Tom Gates : Svjetski dan knjige : Najbolji u povijesti (dosad)

Az online kérdőív kitöltése és a plakát bemutatása után a tanulók a következő erdményeket érték el:

A tudásfelmérés kategóriájában:

Matko VukovićÁ.I. Szabadka - 33 pont

Dejan Radaković

felkészítő: Mirjana Crnković

A kvíz szervezője a Muraközi Könyvtárak Hálózata, míg Szabadkán a Szabadkai Városi Könyvtár a Hrvatska riječ Kiadóval együttműködve valósítja meg.