2021.5.6.

A középiskolások Olvasási hálózat kvízének nemzeti döntője

A középiskolásoknak a 2020/21-es iskolaévre meghirdetett Olvasási hálózat elnevezésű vetélkedő döntőjére 2021. május 14-én online platformon került sor. A versenyen 176 középiskolás vesz részt egész Horvátországból, valamint Szabadkáról. A szabadkai Svetozar Marković Gimnázium tanulói: Lucia Mamužić, Sara Vuković ésJosipa Kujundžić, valaminta szabadkai Egészségügyi Középiskola tanulói: Jana Mihajlović, Božana Vujačin és Josipa Horvacki a horvátországi tanulókkal együtt vesznek részt 2021. május 14-én a nemzeti döntőn online verseny formájában.

A nemzeti döntőn részt vesz multimediális munka kategóriájában Dario Vojnić Hajduk, a Politechnikai Iskola tanulója is, 33 horvátországi részvevővel együtt, akik munkáit külön zsűri értékeli.

Az idei vetélkedő témája a Könyv, könyvtár, könyvesbolt, s a diákoknak a következő könyveket kellett elolvasniukNina George: Mala pariška knjižara, Veronica Henry: Kako pronaći ljubav u knjižari és Amy Meyerson: Nebo puno knjiga.

A kvíz fő szervezője a Horvátországi Iskolakönyvtárak Hálózata, míg Szabadkán, a Szabadkai Városi Könyvtár és a Hrvatska riječ Újságkiadó Intézmény közreműködésével valósul meg.