2021.7.28.

XIV. Etnotábor 2021. augusztus 9-től 13-ig

Tizennegyedik alkalommal kerül megrendezésre 2021. augusztus 9-től 13-ig a Horvát Olvasókör szervezésében, a Szabadkai Városi Könyvtárral karöltve, a horvát ajkú gyermekek számára az Etnotábor. Ennek az ötnapos rendezvénynek a témája a játék maga, minden formájában. Így, az általános iskolások a kreatív-kézműves műhelyek keretében társasjátékokat készítenek, amelyet a tábor végén hazavihetnek, hogy családi- és baráti körben játszhassanak otthon egész éven át, de megismerkednek a régi játékokkal is, amelyeket a felmenőink játszottak egykor. Más műhelyek is lesznek, mint például, drámai-, főző-, szavaló-, népdal-, tánc-, hitéleti műhelyek, egyik napon pedig, a hagyományokhoz híven, kiránduláson vesznek részt a gyerekek. Mint az előző években, most is nagy hangsúlyt fektetnek a környezetvédelemre, ezért a gyerekek újrahasznosított anyagokkal fognak dolgozni. Az utolsó, ötödik napon, záróműsort rendeznek, ahol a tábor alatt elkészült munkákból eladással egybekötött kiállítás lesz látható.