2021.11.2.

A Hat szerző keresi olvasóját kvíz eredményei

Ines Vojnić, a szabadkai Matko Vuković Általános Iskola 6. osztályos tanulója és Lucija Vuković, a szabadkai Ivan Milutinović Általános Iskola 6. osztályos tanulója nyerte a fődíjat a Hat szerző keresi olvasóját elnevezésű olvasásösztönző vetélkedőn, melyet a Zágráb Város Könyvtárai szervezésében Szabadkán és környékén a Szabadkai Városi Könyvtár tartott. Ez az információt a kvíz honlapján is megtalálható: https://www.mhk.hr/kviz/.

Ines Vojnić és Lucija Vuković a jelenlegi járványvédelmi intézkedések betartása mellett három napot tölthetnek Zágrábban, ahol részt vesznek a Kvíz záróeseményén és a nyilvános nyereménysorsoláson, amelyet 2021. november 15-én, hétfőn tartanak a Nemzeti és Egyetemi Könyvtárban. A programra a Horvát Könyvhónap zárórendezvényeként kerül sor. A járványügyi körülményekre való tekintettel a záróünnepség korlátozott létszámmal kerül megrendezésre, a nyilvános nyereménysorsolást a Zágrábi Városi Könyvtár YouTube csatornáján keresztül minden gyermek megtekintheti.

A Horvát Könyvhónapban, az Olvasás Éve keretében rendezték meg ezt az olvasásra ösztönző országos vetélkedőt. A hangsúly a horvát szerzőkön, azaz a horvát könyvön volt, tehát a rendezvény a Horvát szerzők az Olvasás Évében nevet kapta, mottója pedig Olvassunk horvát könyveket! volt. A vetélkedő másfél hónapja alatt mintegy nyolcvan szabadkai, kisboszniai, tavankúti és györgyéni horvát tannyelvű osztályba járó általános iskolás töltött ki az online kérdőívet. A feladatok megoldásához a felkínált online forrásokat és a következő könyveket használták fel: Danijela Pavlek: Knjiga recepata za pilotiranje kroz djetinjstvo — Recepteskönyv a gyermekkoron való átrepüléshez (illusztrációk Vanda Čižmek), Mladen Kopjar: Moj tata Indijanac — Az én indián apám (illusztrációk Davor Pavelić), Ivana Adlešić Pervan: Učim letjeti, a nemam krila [— Repülni tanulok, de nincs szárnyam (illusztrációk Branka Hollingsworth Nara).

A Szabadkai Városi Könyvtár vigaszdíjakat, könyveket adományozott a Kvíz alábbi résztvevőinek:

Josip Skenderović, Matija Gubec Á.I., Tavankút

Pavao Huska, Ivan Milutinović Á.I., Szabadka