2022.5.11.

Európa a fordítók műve – Dušan Karpatský (1935–2017) és a mi íróink című

kiállítás a Szabadkai Városi Könyvtárban

Múzeumok Éjszakája, 2022

Múzeumok Éjszakája keretében 2022.05.14-én 18.00 órai kezdettel a Szabadkai Városi Könyvtárbanmultimediális kísérő rendezvények mellett két kiállítást láthat a közönség.

A rendezvényen bemutatásra kerül Hartmann Schedel A világ krónikája (1493-ban nyomtatva) néven ismert ősnyomtatvány, valamint látható lesz az Európa a fordítók műve – Dušan Karpatský (1935–2017) és a mi íróink című kiállítás, amelyet Dušan Karpatskýcseh irodalomtörténész, filológus, a szerb- és horvát irodalom cseh nyelvre való kimagasló fordítója emlékére rendeztek meg. E kiállítás ünnepélyes megnyitójára, eminens cseh és horvátországi, illetve hazai vendégek részvételével 2022.05.19-én 12 órai kezdettel kerül sor a Szabadkai Városi Könyvtár új olvasóteremben.

Еzúton szeretnénk az érdeklődőket a kiállításaink megtekintésére invitálni a Múzeumok Éjszakáján, szombaton, 18 és 23 óra között.

Szeretettel várunk mindenkit!