2022.6.6.

Jól öregedni – Irodalomterápiás csoport nyugdíjasoknak a palicsi könyvtárban

„Az öregedés: folyamat és feladat együtt. Alapvető megtartás-elengedés képesség, a múlandóságelfogadása. Új erények is napvilágra kerülhetnek: a hála, az átélés mélysége nő, a birtoklás iránti vágyalábbhagyhat, az igények csökkennek, az adni vágyás erősebb lehet, újszerű szeretetképesség alakulhatki.” (Moretti Magdolna–Németh Attila)

Az irodalomterápia egy művészetterápiás módszer, melynek részeként szépirodalmi művekből és egyébszövegekből kiindulva indulunk önismereti utazásra.

A Berényi Emőke irodalomterapeuta által vezetett kiscsoportos foglalkozáson a helye:

ha Ön 60 éven felüli, és foglalkoztatja, miként lehet elfogadni az idősödést, valamint a vele járó testiváltozásokat és veszteségélményeket;

ha szeretné megtanulni és a fiatalabb nemzedéknek is megtanítani, hogyan lehet boldogan megöregedni,és milyen értékei vannak a szépkorúságnak;

ha visszaemlékezne élményeire, és új keretbe helyezné személyes életútját;

ha szeretne megtalálni a különböző nemzedékek változó ízlésvilágához való kapcsolódási formát;ha fenntartaná szellemi frissességét és lelki egészségét.

A módszerről és az egyéb részletekről tudjon meg többet június 8-án, 16 órakor a palicsi könyvtárban!Időpont: június 22-e és augusztus 24-e között szerdánként 16 órától

Helyszín: a palicsi könyvtár