2022.8.19.

Megkezdődött a XV. Etnotábor

AHorvátOlvasókörszervezésébenaSzabadkaiVárosiKönyvtárralegyüttműködve 2022. augusztus 22-től 26-igtartjákmegaXV. Etnotábort, amelyben 115 gyermek és 60 önkéntes vesz részt. Ahogy az előző években, idén is a VHDSz termeiben és udvarában tartják meg a tábort, valamint egynapos tavankúti kirándulást is terveznek a Balažević Etnotanyára. Az öt napos tábor ideje alatt az általános iskolás korosztályú gyermekek tizennégy kreatív-kézműves műhelyben vesznek majd részt, amelyekben különböző használati tárgyakat készítenek. Többek között, a gyermekek megismerkednek a hímzéssel, valamint fával és szalmával fognak dolgozni. Mint mindig, ezúttal is nagy hangsúlyt fektetnek a környezet megőrzésére, így egyes műhelyek az újrahasznosítható anyagok felhasználásán alapulnak majd, s így azok új funkciót nyernek. Előkészítették a többi műhelyt és aktivitást is, így a tábor ideje alatt lesz drámai-, főző-, szavaló-, népdal- és táncszakkör is. Utolsó napon, 2022. augusztus 26-án, 18 órai kezdettel zárórendezvénnyel ér véget a rendezvény, amely során eladással egybekötött kiállítást rendeznek az itt elkészült munkákból, s a szülők is megtekinthetik mindazt, amit a gyermekek késztettek és megtanultak az etnotáborban.