2023.4.4.

Az Olvasással a csillagokig kvíz községi fordulója

A horvát tannyelvű oktatásban részt vevő általános iskolások Olvasással a csillagokig elnevezésű olvasást és kreativitást ösztönző versenyének iskolai fordulóját a községi szint követi, melyre 2023. április 6-án, csütörtökön 9 órai kezdettel kerül sor a Szabadkai Városi Könyvtárban. A Matko Vuković Á.I., a györgyéni Vladimir Nazor Á.I., valamint az Ivan Milutinović Á.I. szabadkai és kisboszniai részlegének tanulói tudásfelmérő tesztet írnak, ill. bemutatják a plakátjukat, melynek idei témája Szeretem Londont. A tudásfelmérő teszt győztes csapata és a legjobb plakát készítője továbbjut az országos versenyre, mely 2023. május 5-én Csáktornyán (Horvátország) lesz megtartva, ahol egész Horvátország legjobbjaival mérik össze tudásukat.

A kvíz szervezői a Szabadkai Városi Könyvtár és a Hrvatska riječ KKI.