2023.9.11.

Meghívó

Szerettel meghívjuk Maja Solar A htela sam („Pedig akartam“) című könyvének bemutatójára, amely az Enklava Kiadó gondozásában jelent meg. A bemutatóra 2023. szeptember 14-én, csütörtökön, 18 órai kezdettel kerül sor a Szabadkai Városi Könyvtár új olvasótermében. Abeszégetés moderátora Stefan Basarić író, irodalom kritikus és irodalomtanár.

A könyv költői prózakönyv bekerült több irodalmi díj legszűkebb válogatásába (Biljana Jovanović-díj, Vital-díj, Branko Miljković-díj, Vasko Popa-díj, Milica Stojadinović Srpkinja-díj), végül a regionális jelentőségű Štefica Cvek-díj és a Risto Ratković-díj nyertese lett a 2023-as évre.