2024.4.22.

A szabadkai szavalók sikere Torontálszécsányban

Szabadkát 11 szavaló képviselte az 54. Népem költője elnevezésű tartományi szavalóversenyen, amelyet 2024. április 19-e és 21-e között tartottak meg Torontálszécsányban. Közülük öten aranyoklevelet nyertek, ebből ketten továbbjutottak a verseny következő szintjére, május 17-e és 18-ára tervezett köztársasági versenyre, Valjevoba. A tanulók három korcsoportra osztva versenyeztek: fiatalabb korosztály (az általános iskolá 14. osztályos tanulói), középső korosztály (az általános iskolák 58. osztályos tanulói) és idősebb korosztály (középiskolások). Az öttagú zsűri kategóriánként 18 szavalót választott ki, közülük a legjobb kilenc Valjevóban folytatja a versenyt.

Aranyoklevelet és ezzel a köztársasági versenyen való részvétel lehetőségéta következő szabadkai szavalók nyerték:

a fiatalabb korcsoportban:
Mateja Minčić („Aleksandrovo” Kultúr Egyesület Szabadka)
Lúcia Telečki (Jovan Mikić Á.I., Szabadka)

Aranyokleveletnyertek még a következő szabadkai szavalók:

a fiatalabb korcsoportban:
Emilia Tonković (Ivan Milutinović Á.I., Szabadka)

az idősebb korcsoportban:
Višnja Vilov (Svetozar Marković Gimnázium Szabadka)
Anja Vujović (Bosa Milicevic Közgazdasági Középiskola Szabadka)

Minden résztvevőnek szívből gratulálunk!