2013.2.27.

Horvát klasszikusok Szabadkán

Nikolina Mojić zadari költőnő és előadó a Vajdasági Horvát Kulturális Intézet és a szabadkai Városi Könyvtár együttműködésével mutatja be a „Riječju ka nutrini“ című előadóestjét bemutató CD-t 2013. március 4-én 19 órai kezdettel a Városi Könyvtár olvasótermében.

A CD 12 költeményt tartalmaz a XX. századi horvát költészetből. Az előadást növeli, hogy Matosev „MORA“ című művét először adja elő nő. Ezt a CD-t a múlt hónapban Zágrábban is bemutatták.

Az előadást a szabadkai Zeneiskola tambura szakos diákjai kísérik.