10.5.2013.

Путовати значи живети

Градска библиотека у Суботици ове године 16. и 17. маја по седми пут организује Књижевни КИШ-обран, сусрет посвећен животу и делу познатог књижевника Данила Киша. Овогодишња манифестација се одржава у оквиру ИПА програма прекограничне сарадње Мађарска-Србија под насловом “Културна путовања у регији Сегедина и Суботице”, док овогодишњи КИШ-обран носи наслов: Путовати значи живети.

Овом приликом смо осмислили књижевно путовање на релацији Суботица-Палић-Хајдуково-Бачки Виногради-Хоргош-Камараш. На свакој од ових станица ће се одржати мало предавање, изложба и извешће се неколико музичких нумера.

Другог дана манифестације у читаоници Градске библиотеке Суботице са почетком у 10.00 часова одржаће се саветовање на исту тему. Предавачи на саветовању ће бити: Гојко Божовић, Драгиња Рамадански, Зоран Јанић, Бошко Крстић, Ото Толнаи, Ласло Вегел, Михаљ Сајбели и Владимир Арсенијевић.