21.11.2013.

Силвија Шесто у Суботици

Позната књижевница из Хрватске, Силвија Шесто, посетиће Суботицу следеће недеље.Током два дана (27. и 28. 11. 2013. године) ће се сусретати са децом која наставу похађају на хрватском језику у Суботици и околини.

Програм:

СРЕДА, 27. 11. 2013.

14,30 часова – Мала Босна, сусрет са ученицима виших разреда подручне школе „Иван Милутиновић“
16,30 часова – Таванкут, сусрет с ученицима виших разреда ОШ „Матија Губец“ из Таванкута
Ученици ОШ „Владимир Назор“ из Ђурђина прикључиће се сусрету у Малој Босни или Таванкуту по сопственом избору.

ЧЕТВРТАК, 28. 11. 2013.

12,00 часова – читаоница Градске библиотеке Суботица
ученици од V до VIII разреда ОШ „Матко Вуковић“ и ОШ „Иван Милутиновић“ из Суботице који наставу похађају на хрватском језику

18,40 часова – свечана сала Гимназије „Светозар Марковић“
ученици од I до IV разреда Гимназије „Светозар Марковић“ и Средње политехничке школе који наставу похађају на хрватском језику

Силвија Шесто рођена је 1962. у Загребу. Завршила је Центар за културу и уметност, те дипломирала филозофију и компаративну књижевност на Филозофском факултету у Загребу. Од средњошколских дана до данас сарађује у електронским медијима, дневним листовима, у часописима за децу, те у периодици. Добитница је златног и кристалног звона 1996. године за текст и продукцију радијске пропагандне поруке на скупу хрватских пропагандиста. Године 2002. награђена је наградом Ивана Брлић Мажуранић за роман Дебела. Ауторка је десетак књига за одрасле, четири књиге поезије, бројних прозних и драмских текстова за децу и младе. Стручно Поверенство ревизијом основношколске лектире одлучило је да уврсти пет наслова Силвије Шесто на лектирни попис (Ванда, БумТомица и Бум Томица 2, Ко је убио паштетицу, Дебела).

Данас живи и ради у Загребу.

Сусрет са књижевницом организован је уз подршку Завода за културу војвођанских Хрвата, НИУ „Хрватска реч“ и Града Суботице.