9.12.2013.

Јовић Радислав у Суботици

Познати писац за децу из Земуна, Јовић Радислав, посетиће Суботицу следеће недеље. У среду 11.12.2013. у 10 часова на Дечијем одељењу Градске библиотеке ће се сусрести са децом из суботичких основних школа.

Радислав Јовић је рођен 1. децембра 1956. године у селу Кисељаку код Зворника. Школовао се у Салашу Ноћајском, Мачванској Митровици, Рајловцу код Сарајева и у Београду.

Објавио је књиге поезије:

• Између две тишине (прво издање на македонском језику, 1985. године),

• Ако буде јутро (1991. године),

• Откриће срца (за децу, 1993. године),

• Песме, (1997. године)

• Плави поглед (за децу, 1998. године),

• Између две тишине (друго измењено и допуњено издање, 2000/2001. године),

• Књига лепих жеља (за децу, 2006. године) и

• Дворац.

Песма Радислава Јовића "У срцу земље Србије", на завршној вечери 15. Фестивала песника за децу "Булка" 2008. године, према оцени жирија Фестивала проглашена је за најбољу.
Члан је Удружења књижевника Србије. Живи и ради у Земуну.