10.3.2014.

Резултати Зонске смотре рецитатора

Зонска смотра рецитатора „Песниче народа мог” одржана је у петак, 7. марта 2014. године у Градској библиотеци Суботица у организацији Градске библиотеке Суботица и Завода за културу Војводине.

Рецитаторе је пратио и оценио жири у саставу:

председник жирија, МИОДРАГ ПЕТРОВИЋ, глумац из Новог Сада

ТИБОР ВАЈДА, редитељ из Новог Сада

КАТАРИНА ЧЕЛИКОВИЋ, професорка из Суботице

На зонској смотри рецитатора наступило је 90 рецитатора из општина: Суботица, Апатин, Сомбор, Бачка Топола, Ада, Сента, Бечеј и Мали Иђош.

На Покрајинску смотру рецитатора пласирало се укупно 32 рецитатора у следећим категоријама:

Млађи узраст (ученици од првог до четвртог разреда основне школе):

Милица Башић (Суботица), Јелена Ђаковић (Гаково – Сомбор), Камила Хорват (Чантавир), Иван Хуска (Суботица), Клаудија Каран (Суботица), Дона Каран (Суботица), Бенце Киш (Ада), Драгана Ковачевић (Ловћенац), Миа Мецек (Бечеј) и Евелин Нађ (Ада).

Средњи узраст (ученици од петог до осмог разредаосновне школе):

Ана Бачић (Апатин), Нина Божоки (Бечеј), Мате Чепела (Чантавир), Даворин Хорвацки (Суботица), Милош Кескеновић (Сомбор), Карина Киш (Бечеј), Данијел Месарош (Суботица), Оливера Шпирић (Сента), Жужана Тот (Суботица) и Аугустин Жигманов (Суботица).

Старији узраст (средње школе):

Гордана Адамов (Бечеј), Лола Берта (Суботица), Жофиа Хорват (Сомбор), Милутин Камберовић (Бечеј), Иван Ковач (Суботица), Сања Марјановић (Апатин), Синиша Нерић (Суботица), Демијан Паланчаи (Суботица), Агнеш Пап (Бачка Топола), Карла Рудић (Суботица), Сандра Стојановић (Сента) и Мина Ваван(Суботица).

Најбољи рецитатори награђени су дипломом и поново ће се такмичити у казивању поезије на покрајинској смотри у Сечњу, од 25. до 27. априла 2014. године.