9.3.2015.

Резултати Зонске смотре рецитатора

Зонска смотра рецитатора „Песниче народа мог” одржана је у петак, 7. марта 2015. године, у Градској библиотеци Суботица у организацији Градске библиотеке Суботица и Завода за културу Војводине.

Рецитаторе је пратио и оценио жири у саставу:
председник жирија, МИОДРАГ ПЕТРОВИЋ, глумац из Новог Сада
МЕЛИНДА ЛАДИШИЋ, педагог из Новог Сада
КАТАРИНА ЧЕЛИКОВИЋ, професорка из Суботице.

На Зонској смотри рецитатора наступило је 94 рецитатора из општина: Суботица, Апатин, Сомбор, Бачка Топола, Ада, Сента, Бечеј и Мали Иђош.

На Покрајинску смотру рецитатора пласирало се укупно 35 рецитатора у следећим категоријама:

Млађи узраст (ученици од првог до четвртог разреда основне школе):

Балаж Ајтаи (Суботица), Милица Башић (Суботица), Саша Церовина (Бачка Топола), Ана Дорка Ердеи (Мали Иђош), Иван Хуска (Суботица), Клаудиа Каран (Суботица), Петра Прокец (Бачка Топола), Пеђа Стјепановић (Бечеј), Теодора Шите (Суботица) и Срђан Васић (Суботица).

Средњи узраст (ученици од петог до осмог разреда основне школе):

Сара Човић (Суботица), Камила Хорват (Суботица), Дона Каран (Суботица), Жанет Кочиш (Ада), Даниел Месарош (Суботица), Катарина Пиуковић (Суботица), Жарко Прибаковић (Бачка Топола), Александар Рукавина (Суботица), Ребека Секе (Мали Иђош), Соња Слобода (Суботица), Жужана Тот (Суботица) и Клаудиа Варга (Бечеј).

Старији узраст (средње школе):

Бојан Царевић (Бечеј), Даворин Хорвацки (Суботица), Сашка Јурић (Суботица), Бранка Крагуљац (Суботица), Немања Лакић (Апатин), Ева Маркс (Суботица), Сања Марјановић (Апатин), Емеше Немеди (Суботица), Синиша Нерић (Суботица), Лука Павловић (Суботица), Карла Рудић (Суботица), Милица Шупељак (Сомбор) и Аугустин Жигманов (Суботица).

Најбољи рецитатори награђени су дипломом и поново ће се такмичити у казивању поезије на Покрајинској смотри у Сечњу од 24. до 26. априла 2015. године.