18.3.2015.

ПРОЛЕЋНА ИЗЛОЖБА

Позивамо Вас на отварање ПРОЛЕЋНЕ ИЗЛОЖБЕ у петак, 20. марта 2015. године, у 18 часова у Малу галерију Градске библиотеке Суботица.

ФИЛИП РАЂЕНОВИЋ   Рођен је у Суботици 1992. године где је завршио основну школу, Гимназију „Светозар Марковић“ као и Школу за ликовну и визуелну комуникацију „Де Медичи“. Други разред средње школе похађао је у Њујорку (Школа „Вилсборо Централ“) у склопу програма младих лидера А – Смајл. Тренутно је студент четврте године Академије уметности у Новом Саду на одсеку Графичке комуникације. Учествовао је на колективним поставкама. Награђен је првим местом у категорији појединачне фотографије.

МАРКО СТАНИМИРОВИЋ    Рођен је 1995. године у Суботици где је завршио основну школу и Гимназију „Светозар Марковић“. Паралелно је у родном граду завршио и Школу за визуелну и ликовну уметност „Де Медичи“. Тренутно је студент Академије уметности у Требињу на одсеку Графика и графички дизајн. До сада је учествовао на више колективних изложби. Добитник је Прве награде „Млади Лав“ за стрип-илустрацију коју додељује Студентски културни центар Београд.

МИЛОШ БИБИЋ     Рођен је у Суботици 1995. године где је завршио основну школу и Гимназију „Светозар Марковић“. Пет година је похађао ликовну школу „Медијала“ у Суботици са којом је био заступљен на више колективних поставки. Имао је и четири самосталне изложбе. Последњих година је заокупљен сликањем портретских и фигуралних композиција. Тренутно се припрема за јесенски упис на Академију уметности.