14.5.2015.

„Ноћ музеја у години јубилеја“ - 125. година постојања Градске библиотеке Суботица

Срдачно Вас позивамо да нас посетите у суботу, 16. маја од 17 часова и учествујете у програму који смо припремили за XII Ноћ музеја која ће ове године бити у знаку обележавања 125. година постојања Градске библиотеке Суботица под слоганом „Ноћ музеја у години јубилеја“.

У читаоници Научног одељења, каталошкој соби и холу можете погледати изложбу посвећену културном благу које се чува у Библиотеци. Поред слика с мотивом Суботице, видећете и инкунабуле које се чувају у депоу библиотеке као и рукописе познатих књижевника.

У Малој галерији постављена је изложба цртежа, графика и илустрација Ласла Салме, поводом 10. годишњице од његове смрти.
У дворишту библиотеке Горан Папић и пријатељи изводиће евергрин музику уз светлост лампи уметника Југослава Сивића Ћуге и скулптура Арпада Сланчика.

На дечјем одељењу ће од 17 до 21 часова приче за лаку ноћ читати библиотекарке, родитељи али и деца и потом ће се поћи кући на спавање.

У Америчком кутку погледајте изложбу радова Бранка Прчића и фотографија Ласла Тота уз звуке музике са тла Америке.

Као и сваке године хол Библиотеке красиће занимљива инсталација од књига.