24.10.2015.

СПОМЕН ВЕЧЕ У ЧАСТ ЈОЖЕФА ГУЉАША

Срдачно Вас позивамо на прву изложбу ликовних дела из оставштине песника Јожефа Гуљаша, која ће бити отворена 28. октобра 2015. године у 17 часова у изложбеном простору палићке библиотекe, а у оквиру обележавања годишњице његове смрти.

За одабир изложенх дела заслужни су Тибор Петрик и Иштван Терек, а међу ауторима дела су: Пал Петрик, Арпад Г. Балаж, Ласло Силађи, Габор Силађи, Ендре Фараго, Ласло Лудвиг, Андраш Ханђа, Шандор Олах, Калман Ваш, Марко Вуковић, Имре Винклер и други.

Изложбу ће отворити Жужа Фаркаш и Миле Тасић, Каталин Сирацки ће одрецитовати неколико песама овог песника, а након отварања изложбе организује се и неформални разговор са поштоваоцима и пријатељима Јожефа Гуљаша.

Главни организатор ове изложбе је Иштван Терек, а руководилац и правни наследник оставштине је Ева Нађ.