1.3.2016.

Читалачки клуб Флaнери

Градска библиотека Суботица покреће читалачки клуб за тинејџере доби од 14 до 19 година под називом Фланери. Фланери ће се сусретати једном месечно, а први састанак ће бити одржан у суботу, 12.03.2016. године, од 10 до 12 часова у читаоници Градске библиотеке.

Ко је фланер и шта он ради?

Фланер је радознали проматрач града који лута с једним циљем – да доживи неочекивано, открије непознато, искуси нешто ново и створи нешто своје. У читалачком клубу ћемо истраживати урбану и савремену књижевност, а кретаћемо се и кроз стварне градове, писаћемо и интерпретирати виђено и прочитано вођени идејама слободе у импровизацији и артистичке забаве. Зато је фланер истодобно пустолов и песник, проматрач и хумориста, истраживач и филозоф, уметник који открива град на различите начине.

Ако сте се у нечему од написаног препознали или вам се идеја свидела, прикључите се читалачком клубу Фланери. Видимо се у суботу, 12.03.2016. године, у читаоници Градске библиотеке Суботица.