16.11.2011.

Књижевник Дубравко Јелачић Бужимски у Суботици

Познати хрватски књижевник Дубравко Јелачић Бужимски, чија је трилогија романа о Мартину обавезна лектира за седми разред („Спортски живот летећег Мартина", „Балканска мафија" и „Мартин против ЦИА-е и КГБ-а") посетиће Суботицу 23. и 24. новембра.

Током два дана књижевник ће одржати шест књижевних сусрета.

СРЕДА, 23. 11. 2011.

17.30 - 18.30 - сусрет с ученицима виших разреда основних школа "Иван Милутиновић", "Матко Вуковић" и "Свети Сава" у читаоници Градске библиотеке
19.30 - 20.30 - сусрет с ученицима хрватских разреда Гимназије "Светозар Марковић" и Политехничке средње школе у читаоници Градске библиотеке

ЧЕТВРТАК, 24. 11. 2011.

12.00 - 13.00 - Ђурђин, сусрет с ученицима виших разреда ОШ „Владимир Назор"

13.30 - 14.30 - Мала Босна, сусрет с ученицима виших разреда подручне ОШ „Иван Милутиновић"

150.0 - 16.00 - Таванкут, сусрет с ученицима виших разреда ОШ „Матија Губец"

19.00 - 20.00 - Хрватска читаоница, сусрет с књижевником за одрасле (учитељи, професори, писци и др.)

Сусрет организује Градска библиотека уз помоћ Хрватског националног вијећа, Завода за културу војвођанских Хрвата и Хрватске читаонице.

Дубравко Јелачић Бужимски је рођен у Загребу 1948. године.

Почео је писати још у гимназијским данима. Написао је шест књига, две збирке прича за одрасле, једну књигу драма и три романа за младе. Врло брзо заокупља га позориште те се окреће писању драма. Све су његове драме игране у бројним хрватским позориштима и иностранству, а неке су штампане и у књизи под насловом "Сјене". Писао је позоришне драме, радио драме, тв драме, путописе, филмске сценарије, приче, романе, понеко писмо те две телевизијске серије: "Троје у дворцу" и "Разговор са сјенама".

Данас живи и ради у Загребу, као уредник драмског програма на ХТВ-у.