6.6.2016.

Хајде да читамо заједно!

Позивамо Вас да увеличате и пропратите доделу награда поводом акције коју је организовала Градска библиотекаСуботица у сарадњи са ПУ ,,Наша Радост” за подстицања родитеља да читају деци од најмлађег узраста - ,,Хајде да читамо заједно!”

Ова акција је реализована тако да су, након учлањења, деца позајмљивала сликовнице и књиге за њихов узраст, са родитељима или васпитачима, носили кући и родитељи су им читали. Након тога деца су препричала приче које су чули, родитељи су их записали, а дете је поред текста то илустровало. Колекција свезака настала ове године од стране малишана из предшколских установа Суботице, Бачких Винограда, Носе, Шупљака и Хајдукова изложена је већ две недеље у излозима Дечијег одељења библиотеке, а у четвртак 9. 6. 2016. у 10 часова биће јавно проглашење победника ове акције у читаоници Градске библиотеке Суботица. Организован је жири који је одабрао најбоље радове и њима ће бити уручене награде, а осталим учесницима омогућили смо бесплатне креативне радионице током лета у библиотеци.

Акција је трајала од септембра до маја на три службена језика Града Суботице: српском, мађарском и хрватском језику.