17.8.2016.

Започео IX Етно камп

Крај распуста је и ове године у знаку Етно кампа који у организацији Хрватске читаонице и логистичку подршку Градске библиотеке Суботица почиње у понедељак, 22. августа. Камп се одржава већ девету годину заредом и у њему ће се деца основношколског узраста на пријемчив али и савремен начин упознати са својом прошлошћу, традицијом и баштином Хрвата у Војводини. Најављене су разне креативно-мануелне радионице у којима ће полазници израђивати различите предмете али биће им понуђен и фолклор, тамбурашка радионица, фолклорна, модеран плес, куварска, духовна, драмска, рецитаторско-водитељска, традиционално певање и друге активности.

IX Етно камп трајаће до петка, 26. августа када ће у 18 сати деца већ традиционално приредити продајну изложбу својих радоваи завршну приредбу на којој ће показати шта су научила у кампу.