6.12.2016.

Представљање књиге Боре Отића „Шором, средом“

Срдачно Вас позивамо на представљање књиге Боре Отића „Шором, средом“ које ће бити одржано у петак, 9. децембра 2016. године у читаоници Градске библиотеке Суботица са почетком у 18 часова.

Добро нам дошли.

Аутор и уредник емисије „5казање“, која се емитујенаПрвом програму Радио-телевизије Војводине дугих 13 година, Бора Отић, објавио је прву књигу под називом „Шором, средом“. Књига преноси животне приче, приче обичних људи, кроз простор и време. Приче су преточене из ауторове креативне маште или су део стварности које смо у неким емисијама имали прилике да видимо.
Борини саговорници причају језиком који нестаје. Архаизме, који се протежу кроз свих 40-ак прича, аутор је сабрао у јединствен „Речник мог завичаја“. То је књига у књизи, која ће старијим генерацијама евоцирати време у којем су одрастали, а неким млађим генерацијама сачувати корене језика који ишчезава. Типичан за Војводину, речник представља праву културолошку вредност.
Књига „Шором, средом“ је богата збирка војвођанских прича о појавама, људима, појмовима, обичајима, дворцима, о животунаселу, о салашима, о љубави, о много чему.
Богата је ауторским фотографијама које прате сваку Борину причу.

Ово је књига за душу, књига за све генерације, књига за сва времена.