19.1.2012.

У Градску библиотеку Суботице стигле су књиге из Програма Мараи

У Градску библиотеку Суботице стигле су књиге из Мађарске, набављене путем пројекта Националне фондације за културу Програма Мараи. Захваљујући програму који подстиче очување националне културе, на полице библиотеке доспело је 317 нових књига. Половину поклон пакета чине књиге лепе књижевности а другу половину научна литература. Сваки посетилац моћи ће да нађе оно што му одговара почев од лексикона, филозофских, историјских дела до дечијих или звучних књига.
         Циљ Програма Мараи је подстицање читалачке културе, те подржавање и популарисање савремених мађарских писаца.