18.4.2017.

Промоција романа „Отићи некамо"

Срдачно вас позивамо на промоцију књиге Милована Миковића Отићи некамо у уторак, 25. априла 2017. године, у читаоницу Градске библиотеке Суботица у 19.30 часова. Роман је штампан у издању Матице хрватске Суботица 2017. године, а о њему ће говорити уредник часописа Руковет Бошко Крстић, рецензент књиге Златко Ромић, професорка књижевности Клара Дулић и писац Милован Миковић. Модераторка вечери је Невена Млинко.

Милован Миковић (1947) завичајни је суботички песник, прозаиста, есејиста и публициста. Од објављених дела издвајамо збирке песама: Испитивање издаје (1989), Авашке године - крхотине поеме у настајању (1991), Слушај; земља, ријечи (2007), Прах обитељске сребрнине (2015), књиге есеја: Град је реч (1996), Живот и смрт у граду (1999), Изнад жита небо (2003) и антологију Роман у књижевности Хрвата у Војводини (2008). Тренутно је уредник часописа Класје наших равни, а као уредник и издавач (Суботичке новине и Хрватска ријеч) објавио је више од 150 књига других писаца. Добитник је Антушкове награде, Награде др Ференц Бодрогвари, Награде за животно дело на подручју књижевности и др.