3.7.2017.

Спомен-вече Карољу Ачу

Поводом 10. годишњице смрти Кароља Ача Друштво књижевника Војводине, Издавачки завод Форум и Градска библиотека Суботица организују спомен-вече у песникову част. Програм ће бити одржан у већници Издавачког завода Форум у Новом Саду (на четвртом спрату) у понедељак 04. јуна у 19.00 часова, а у уторак, 05. јуна, програм ће бити поновљен у Градској библиотеци Суботица с почетком у 19.00 часова.

Модератор књижевне вечери ће бити председник Друштвa књижевника Војводине Ђезе Бордаш док ће универзитетска професорка Корнелија Фараго говорити о преписци Кароља Ача, а Габор Вираг млађи о односу млађих генерација према поезији Ача.

Песме Кароља Ача казиваће глумци Габриела Јонаш и Золтан Молнар, а гости ће имати прилике да чују неколико његових до сада необјављених песама.