14.3.2018.

Позив на промоцију књиге „Историја Сомбора – град кроз векове”

Четрдесет и шест година било је потребно да се коначно сложе сви елементи, и да зборник радова „Историја Сомбора – град кроз векове” угледа светлост дана, и постане широким круговима доступан, трајни сведок славне историје Сомбора која ће бити представљена у Градској библиотеци Суботицa. Редакцију текстова о историји Сомбора потписао је Сима Ћирковић, а аутори су Сима Ћирковић, Матија Ђанић, Чедомир Трајковић, Душанка Трајковић, Драган Радојевић, Славко Гавриловић, Антал Хегедиш, Василије Крестић, Шандор Месарош и Каталин Каич. Ову вредну књигу приредили су др Милош Петровић и Владимир Јерковић, поговор је написао доц. др Михаел Антоловић, језичку редактуру урадио је Горан Малбаша, а прелом Дејан Подлипец.

У програму учествују: Драган Роквић, директор Градске библиотеке Суботицa, Наташа Туркић, директорица Градске библиотеке „Карло Бјелицки” у Сомбору, др Каталин Каич, професор емеритус историчар и приређивач издања Милош Петровић. Почетак програма заказан је за 19 часова, у среду, 14. марта 2018. године, у читаоници Градске библиотеке Суботицa.