22.5.2018.

Ноеми Божић четврта а Драгана Николић осма у Републици

Ноеми Божић, рецитаторка ОШ „Сечењи Иштван” из Суботице освојила је четврто место а Драгана Николић, ученица Гимназија „Светозар Марковић” из Суботице осмо место на 50. републичкој смотри рецитатора под називом „Песниче народа мог”, која је одржана 18. и 19. маја у Ваљеву. Ово је одлука очењивачке комисије у саставу др Радован Кнежевић, професор дикције (председник жирија), мр Андријана Виденовић, глумица и професорка дикције, Дејан Цицмиловић, глумац и професор глуме, Маријана Андрић, глумица и Драган Јовановић Данилов, књижевник. Овај високи пласман Ноеми Божић је остварила у категорији рецитатора млађег узраста (од 1. до 4. разреда основне школе) а Драгана Николић у категорији старијег узраста (средњошколци) где је наступило 35, односно 33 ученика из целе Србије.

Уз награђене рецитаторке из Суботице на републичкој смотри рецитатора наступили су у категорији млађег узраста Вишња Вилов (ОШ „Јован Јовановић Змај” Суботица), у категорији средњег узраста Иван Хуска (Завод за културу војвођанских Хрвата) и у категорији старијег узраста Катарина Пиуковић (УБХ „Дужијанца” Суботица).

Постигнути успеси резултат су дугогодишњег квалитетног рада у области рецитаторства у нашем граду.