4.6.2018.

Представљање књиге на Палићу Хилде Хеинрицх “СА ШПОРЕЉА У МАЈКИНОЈ КУЈНИ”

У библиотеци на Палићу ће се у среду, 06.06.2018. са почетком у 18.30 представити књига Хилде Хеинрицх “СА ШПОРЕЉА У МАЈКИНОЈ КУЈНИ”- старовинска буњевачка ила. Ова књига садржи старе рецепте, али је њена суштина да чува сећања из ауторкиног детињства у буњевачкој кући, о породичном животу и обичају кад се шта кувало преко недеље, а после и током читаве године кад су били велики црквени празници или кад се у кући обављао неки велики посао као што је жетва, свињокољ, нека радна акција са мобом и сл. Ту су и фотографије припремљених јела по рецепту, баш на старински начин и кувано и сервирано. А да не буде монотоно и стереотипно, унето је мало и хумора.
O књизи ће поред аутора говорити Драган Роквић, директор Градске библиотеке Суботица.