17.12.2018.

Успешни суботички средњошколци на првом нивоу квиза „Читањем до звезда”

Према резултатима које је објавила Хрватска мрежа школских библиотекара шесторо суботичких средњошколаца који су учествовали на првом нивоу квиза знања „Читањем до звезда” пласирало се на следећи ниво такмичења. То су ученици Јосипа Кујунџић, Зденко Иванковић, Даниел Кујунџић, Лука Прћић и Петар Хуска из Гимназије „Светозар Марковић” те Марио Еветовић из Политехничке школе. Они су прочитали књигу Ефраима Кишона „Кита боли море” и заједно са свим осталим средњошколцима у Хрватској 7. децембра 2018. године попуњавали онлајн упитник. На првом школском нивоу квиза знања учествовало је око 400 средњошколаца.

У категорији мултимедијалног рада оба пријављена суботичка рада, дело Емануеле Бошњак из суботичке гимназије и Мариа Еветовића из Политехничке школе су по оцени жирија заслужила наставити такмичење.

Регионални ниво квиза биће одржан 1. марта 2019. године до када ученици требају прочитати и другу књигу са списка „Африка - мисија на црном континенту” дело Мире Ашчића.

Организатори овог квиза за подстицање читања су Хрватска мрежа школских библиотекара, а у Суботици га спроводи Градска библиотекаа Суботица у сарадњи с Хрватским националним већем.