9.5.2019.

Државно такмичење „Читањем до звезда” за средњошколце

У петак, 10. маја 2019. године у подне ће у целој Хрватској па и у Суботици бити одржан последњи, трећи ниво такмичења „Читањем до звезда” за средњошколце. Ученици који су се пласирали на државно такмичење решаваће онлајн упитник. Међу њима биће и Зденко Иванковић,ученик суботичке Гимназије „Светозар Марковић” те Марио Еветовић из Политеничке школе. Марио заједно с гимназијалком Емануелом Бошњак учествује и у категорији мултимедијалног рада који ће овом приликом бити оцењени.

Квиз „Читањем до звезда” организује Хрватска мрежа школских библиотекара а у Суботици га спроводи Градска библиотека Суботица у сарадњи с Хрватским националним већем.