22.8.2019.

Ускоро XII Етнокамп

У организацији Хрватске читаонице у сарадњи с Градском библиотеком Суботица и ове ће године бити одржан Етнокамп на хрватском језику. Тема овог дванаестог етнокампа на који се пријавило 120 деце основношколског узраста биће Божић. Стога ће све активности бити реализованеу духу овог најрадоснијег хришћанског благдана односно тема креативно-мануелних радионица, обичаји, певање, плес, глума, рецитовање и све друго што буду радили у кампу биће у знаку Божића. Као и претходних година посебна пажња биће посвећена важности очувања животне средине. XII Етнокамп ће бити одржан од 26. до 30. августа 2019. године у дворишту Дома Демократског савеза Хрвата у Војводини а последњег, петог дана биће приређена продајна изложба дечјих радова насталих у кампу и приредба за родитеље, родбину и пријатеље.