12.11.2019.

Представљање романа Јулијане Адамовић „Дивље гуске” у Суботици

Позната хрватска књижевница пореклом из Војводине (Плавне) Јулијана Адамовић долази у Суботицу на позив Завода за културу војвођанских Хрвата па ће у петак, 22. новембра 2019. године, у читаоници Градске библиотеке Суботица с почетком у 19 часова бити представљена њена књига Дивље гуске која је 2018. објављена у Загребу (Хена ком), а 2019. и у Београду (Лагуна). У питању је роман који је наишао на позитиван пријем код критике у Хрватској али и у Србији. Миљенко Јерговић га је прогласио „неочекиваним ремек-делом из мрачних панонских равница”, док Денис Дерк пише како је реч о „прозном ремек-делу и то у сваком смислу” и „свакако једном од најемотивнијих романа хрватске књижевности”.