23.5.2012.

Изложба за 100. рођендан Балинта Вујкова

Хрватска читаоница и Градска библиотека Суботица уз логистичку подршку Завода за културу војвођанских Хрвата обележавају 100. годишњицу рођења књижевника Балинта Вујкова у петак, 25. маја 2012. године полагањем венца на спомен бисту у парку књижевника поред Градске куће у Суботици, с почетком у 18 сати. Након тога је у галерији Градске библиотеке отварањеизложбе фотографија, илустрација и књига Балинта Вујкова где ће о овом великану говорити новинар Златко Ромић.

У Години хрватских великана у Војводини Балинт Вујков заузима значајно место те ће се током године организовати више програма, а главна прослава стоте годишњице рођења је на XI Данима Балинта Вујкова у октобру.