4.11.2020.

Резултати Националног квиза за подстицање читања „Истраживачи планете З”

Библиотеке града Загреба објавиле су резултате Националног квиза за подстицање читања „Истраживачи планете З” а међу њима су и добитници из Суботице:

Дејан Радаковић (8.р., ОШ „Матко Вуковић” Суботица) и

Тања Стантић (7.р., ОШ „Иван Милутиновић” Мала Босна).

Списак свих добитника се може погледати на https://www.mhk.hr/kviz/.

Нажалост, због неповољне епидемиолошке ситуације они неће путовати у Загреб, али ће учествовати у извлачењу главних награда (међу којима је и таблет LenovoTab Е8) у Загребу 13. новембра 2020. године које ће, из истих разлога, ове године бити одржано без публике.

У националном квизу за подстицање читања посредством Градске библиотеке Суботица учествовало је око 80 ученика који наставу похађају на хрватском језику у Суботици и околини. Иако је квиз био веома лак ове године било је доста нетачно попуњених упитника па тако нису могли учествовати у извлачењу утешних награда које је као и претходних година обезбедила Градска библиотека Суботица.

Добитници утешних награда (књиге) су:

1. Терезија Секереш, 8.р., ОШ „Иван Милутиновић” Суботица

2. Петра Војнић Тунић, 7.р., ОШ „Матко Вуковић” Суботица

3. Татјана Мачкаш Петрик, 6.р., ОШ „Иван Милутиновић” Суботица

4. Леа Војнић Пурчар, 7.р., ОШ „Матко Вуковић” Суботица

5. Сара Уршал, 8.р, ОШ „Иван Милутиновић” Суботица

6. Јелена Шарчевић, 8.р., ОШ „Матко Вуковић” Суботица

7. Матија Ивковић Ивандекић, 8.р., ОШ „Иван Милутиновић” Суботица

8. Ива Молнар, 8.р., ОШ „Матко Вуковић” Суботица

9. Маријан Рукавина, 6.р., ОШ „Иван Милутиновић” Суботица

10. Хана Сич, 5.р., ОШ „Матко Вуковић” Суботица

11. Јуре Сударевић, 6.р., ОШ „Иван Милутиновић” Суботица

12. Андрија Матковић, 6.р., ОШ „Матко Вуковић” Суботица

13. Ива Кујунџић, 8.р., ОШ „Иван Милутиновић” Суботица

14. Давид Мачковић, 8.р., ОШ „Матко Вуковић” Суботица

15. Анита Сударевић, 8.р., ОШ „Иван Милутиновић” Суботица

Свим школама и деци која су и ове године учествовали у овом подстицајном и корисном квизу још једном захваљујем на сарадњи и позивамо их да се укључе и следеће године.