4.3.2021.

Завршен и други ниво квиза „Читањем до звезда” за основце

Међушколскиниво пројекта за подстицање читања и популарисање културе читања- такмичење у знању и креативности „Читањем до звезда” за ученике суботичких основних школа одржан је у среду, 3. марта 2021. године у Градској библиотеци Суботица. У такмичењу су учествовали ученици који наставу похађају на хрватском језику у основним школама „Матко Вуковић” из Суботице, „Матија Губец” из Таванкута и „Владимир Назор” из Ђурђина. Тема квиза била је „У свету књиге” а требало је прочитати следеће књиге:

1. Јадранка Клепац: Мирис књиге
  2. Роалд Дал: Матилда
  3. Мореа Банићевић: Демон школске библиотеке
  4. Лиз Пишон: Том Гејтс : Светски дан књиге : Најбољи у историји (досад)

Након једносатног попуњавања онлајн упитника и представљања креативног рада, плаката ученици су остварили следеће резултате:

У категорији онлајн квиза знања:

1. место:
ОШ „Матко Вуковић” Суботица-79 бодова
Ивa Молнар, Александар Војнић Пурчар и Ивона Стантић

2. место:

ОШ „Матко Вуковић” Суботица-76 бодова
Луција Хорвацки, Леа Војнић и Фрањо Рудински

3. место:

ОШ „Матија Губец” Таванкут-52 бода
Фабијан Дулић, Лука Вуковић и Мартин Вуковић
ментор: Морена Рендулић

4. место

ОШ „Матко Вуковић” Суботица- 48 бодова
Барбара Пиуковић, Леа Војнић Пурчар и Анђела Кутузов-12
ментор: Мирјана Црнковић

у категорији креативни рад- плакат

1. место
ОШ „Владимир Назор” Ђурђин-35 бодова
Сара Дулић и Јулија Мркаљевић
ментор: Моника Ивановић

2. место

ОШ „Матко Вуковић” Суботица-33 бода
Дејан Радаковић
ментор: Мирјана Црнковић

Прва и друга пласирана екипа, односно појединци из обе категорије учествоваће на Државном такмичењу у знању и креативности „Читањем до звезда” које ће такође бити онлајн 11. и 12 маја 2021. године.

Организатори овог квиза за подстицање читања су Библиотекарско друштво међимурске жупаније, а у Суботици га спроводи Градска библиотека Суботица у сарадњи с НИУ „Хрватска реч”.