17.5.2021.

Одличан успех суботичких рецитатора

На 51. Покрајинској смотри рецитатора, под називом „Песниче народа мог”, одржаној у онлајн формату путем ЗУМ платформе 12. и 14. маја 2021. године, Суботицу је представљао 21 рецитатор који су се такмичили у три категорије:

- млађи узраст: од 1. до 4. разреда основне школе

- средњи узраст: од 5. до 8. разреда основне школе

- старији узраст: средњошколци.

Након такмичарског дела петочлани жири у саставу: Миодраг Петровић, Каталин Фазекаш, Катарина Челиковић, Ана Лесковац и Амалија Ковач је за сваку категорију прогласио победнике доделивши од 18 до 29 златних диплома (у зависности од узраста) међу којима је одабрао по девет рецитатора за сваку категорију који ће учествовати на републичкој смотри 28. и 29. маја 2021. године. Републичка смотра ће такође бити одржано онлајн као и сви претходни нивои такмичења.

Суботица је ове године освојила чак 15 златних диплома, од којих се њих седморо пласирало на републичку смотру рецитатора.

Златне дипломеосвојили су следећи рецитатори:

у категорији млађег узраста:

Павао Хуска (Хрватска читаоница Суботица)

Рената Јурчак (ОШ „Сечењи Иштван” Суботица)

Давид Ковач (ОШ „Јован Јовановић Змај” Суботица)

Уна Матош (ОШ „Кизур Иштван” Суботица)

Нађа Раичевић (ОШ „Соња Маринковић” Суботица)

у категорији средњег узраста:

Ноеми Божић (ОШ „Сечењи Иштван” Суботица)

Марија Магдалена Хуска (Хрватска читаоница Суботица)

Ива Марић (ОШ „Јован Микић” Суботица)

Мила Попов (ОШ „Сечењи Иштван” Суботица)

Магдалена Сукновић (ОШ „Иван Милутиновић” Суботица)

ЛанаШарчевић (ОШ „Иван Милутиновић” Суботица)

Вишња Вилов (ОШ „Јован Јовановић Змај” Суботица)

у категорији старијег узраста:

Наталија Кањо (Дом ученика средњих школаСуботица)

Нађа Меанџија (СКЦ „Свети Сава” Суботица)

Хелена Савић (Гимназија „Светозар Марковић” Суботица)

Од горе наведених добитника златне дипломе на републичку смотру рецитатора су се пласирали: Павао Хуска,Давид Ковач и Уна Матош (у категорији млађи узраст), Ноеми Божић, Марија Магдалена Хускаи Вишња Вилов(у категорији средњи узраст) и Нађа Меанџија (у категорији старији узраст).