12.10.2012.

Промоција кљиге “Ајнштајнова кћи – потрага за Лизерл”

У Читаоници Градске библиотеке 10. октобра 2012. представљена је књига америчке ауторке Мишел Зекхајм “Ајнштајнова кћи – потрага за Лизерл”. О књизи су говорили преводилац књиге Горан Скробоња, директор Издавачке куће Адмирал Боокс Зоран Рапајић, управник Градске библиотеке Драган Роквић и библиотекар-информатор Душица Дулић.

За постојање ванбрачне кћерке Алберта и Милеве Ајнштајн, по имену Лизерл, сазнало се тек крајем осамдесетих година по објављивању њихових љубавних писама сачуваних у архивима Ајнштајнових докумената. Ћерка је рођена у Војводини и ту остала...