28.7.2021.

XIV. Етно-камп од 9. до 13. августа 2021. године

Од 9. до 13. августа 2021. године биће одржан четрнаести по реду Етно-камп на хрватском језику који организује Хрватска читаоница у сарадњи с Градском библиотеком Суботица. Тема овог петодневног дружења, које ће бити одржано у дворишту ДСХВ-а, биће игра у свим својим облицима. Тако ће деца основношколског узраста у оквиру креативно-мануелних радионица израђивати различите друштвене игре које ће на крају понети кући да се могу током године играти с укућанима и пријатељима а упознаће се и с играма које су упражњавали наши стари. Биће организоване и друге радионице и активности као драмска, куварска, рецитаторска, традиционално певање, плесна, духовна а један дан ће провести и на излету. Као и претходних година посебна пажња биће посвећена очувању животне средине па ће деца радити с рециклираним материјалима. Последњег петог дана биће одржана завршна приредба и продајна изложба радова насталих у кампу.