2.11.2021.

Резултати Националног квиза „Шест аутора тражи читаоца”

Инес Војнић, ученица 6. разреда ОШ „Матко Вуковић” из Суботице и Луција Вуковић, ученица 6. разреда ОШ „Иван Милутиновић” из Суботице добитнице су главне награде у оквиру Националног квиза за подстицање читања насловљеног „Шест аутора тражи читаоца” који организујуБиблиотеке града Загреба, а у Суботици и околини га је реализовала Градска библиотека Суботица. Ова информација је објављена на сајтуквиза https://www.mhk.hr/kviz/ .

Поштујући актуелне епидемиолошке мере заштите Инес Војнић и Луција Вуковић ће, за награду, боравити три дана у Загребу где ће, између осталог, присуствовати завршној приредби и јавном извлачењу награда у оквиру квиза, које ће бити одржано у понедељак, 15. новембра 2021. године у Националној и универзитетској библиотеци. Програм ће бити приређен у оквиру завршнице Месеца хрватске књиге. С обзиром на епидемиолошке прилике, завршна свечаност биће одржана с ограниченим бројем гостију, а сва деца ће јавно извлачење награда моћи да прате путем ЈуТјуб канала Библиотека града Загреба.

Национални квиз за подстицање читања реализован је у Месецу хрватске књиге у оквиру Године читања. У фокусу су били хрватски аутори односно хрватска књига, па је тема гласила Хрватски аутори у Години читања, а мото Ајмо хрвати се с књигом! Током месец и по дана, колико је трајао квиз, око осамдесеторо деце основношколског узраста, који наставу похађају на хрватском језику у Суботици, Малој Босни, Таванкуту и Ђурђину попунило је онлајн упитник. У решавању питања послужили су се понуђеним онлајн изворима и следећим књигама: Данијела Павлек: Књига рецепата за пилотирање кроз дјетињство (илустрације Ванда Чижмек), Младен Копјар: Мој тата Индијанац (илустрације Давор Павелић) и Ивана Адлешић Перван: Учим летјети, а немам крила (илустрације Бранка Холлингсворт Нара).

1. Оља Матаија, ОШ „Матко Вуковић” Суботица

2. Јосип Скендеровић, ОШ „Матија Губец” Таванкут